Nákupný Košík

Stojte si za svojím zdravím

Buďte zdravší a produktívnejší pri práci s počítačom

Budete sa viac hýbať - boli sme na to stvorení

Ľudské telo nebolo stvorené na to, aby dlhé hodiny sedelo. Stačí sa pozrieť na našich predkov a uvidíme, aká fyzická bola ich práca a život až do 20. storočia. Sme stvorení na pohyb, ale pritom trávime až 80 % nášho času sedením: prehliadaním internetu, študovaním, pracovaním, sledovaním, čítaním, jedením, šoférovaním…

Nedávne štúdie dokazujú, že 1- 2 hodiny denne v posilňovni nie sú dostatočné na to, aby napravili škody spôsobené sedením, ale vedomosti o výhodách práce v stoji nie sú novinkou. Niektorí z najvýznamnejších mysliteľov v histórii – ako Leonardo Da Vinci, Thomas Jefferson, Ernest Hemingway, Winston Churchill a Michael Dell – to tak robili storočia.

Chudnite počas práce

Enzýmová lipoproteínová lipáza, ktorá je podstatná pre spaľovanie tuku a cholesterolu v našej krvi, klesá až o 90 %, keď sedíme. V dôsledku toho sa nespálený tuk hromadí a cirkuluje v našom krvnom obehu blokujúc tepny a ukladajúc sa ako telesný tuk. Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť je postaviť sa a začať sa hýbať.

Zmena vašej pozície pri práci zvýši vašu energiu a posilní váš metabolizmus. Počas hodiny státia spálite až o 50 kcal viac ako počas hodiny sedenia. 2-3 hodiny denného státia počas jedného roka sa rovnajú kalóriám, ktoré by ste spálili zabehnutím 10 maratónov.

Zvýšite aktivitu vašich svalov o 2,5 krát

Najčastejšia pracovná pozícia je sedenie s ohnutým chrbátom. Svaly nášho chrbta pri tom trpia, naše pľúca nemajú dostatok priestoru a naše mozgy nezískavajú potrebný kyslík. Predĺžené sedenie má za následok zvýšený tlak na svaly a cievy v nohách. Keď sú nervy a cievy blokované, náš krvný obeh sa spomaľuje a my máme pocit ťažkých a stuhnutých nôh.

Zvýšite vaše sústredenie a kreativitu

Čo sa deje s vaším mozgom, keď sedíte? Väčšina z nás vykonáva psychicky náročné úlohy posediačky. Ironicky, sedenie spomaľuje váš prietok krvi a znižuje množstvo kyslíka, ktoré dostane váš mozog. Obidva sú ale nevyhnutné pre aktívne myslenie a so zníženým prietokom krvi a kyslíka trpí najmä naša koncentrácia.

Riešením je ActiveDesk, elektricky ovládaný stôl s nastaviteľnou výškou, ktorý vás počas práce udrží v pohybe. Stlačením tlačidla môžete prepnúť medzi sedením a státím a zostať tak aktívny počas celého dňa.

Znížite riziko srdcových ochorení

Ľudia, ktorí strávia väčšinu dňa sedením, majú o 54 % vyššie riziko smrti v dôsledku zlyhania srdca. Biológovia vám potvrdia, že ľudská schopnosť stáť a chodiť na dvoch nohách sa vyvíjala milióny rokov. Do dnešnej podoby sme sa nevyvinuli preto, aby sme sedeli na stoličkách. Len sa pozrite na našich predkov a na to, aké aktívne boli ich pracovné dni… ale nebojte sa, kvôli tomu nemusíte zmeniť vašu profesiu alebo prestať používať technológiu.

Vedci odporúčajú, aby ste každú hodinu stáli aspoň 15 minút. S elektrickým nastavením výšky stola práca na počítači nebola nikdy zdravšia. Teraz môžete striedavo sedieť a stáť po celý deň.

Zvýšite svoju produktivitu

Odborníci odporúčajú stráviť naše pracovné hodiny striedavým sedením a státím. S ActiveDeskom môžete byť aktívny aj v období zvýšenej pracovnej záťaže, keď je takmer nemožné opustiť váš pracovný stôl. ActiveDesk vám ľahko umožní, aby ste si dali fyzické prestávky od sedenia bez toho, že by ste sa prestali venovať vašej práci. Zmena pozície taktiež zlepšuje krvný obeh, cirkuláciu kyslíka a produktivitu práce. Môžete tak urobiť oveľa viac a v kratšom čase.

Zbavíte sa bolestí chrbta
a napätia kratším sedením

Trpíte bolesťami chrbta? Nie ste jediný. Väčšina z nás strávi 80 % nášho času v sedavej pozícii. Osoba pracujúca za počítačom strávi priemerne 50 000 hodín svojho života sedením. Rada od lekárov znie, znížte dobu, ktorú trávite sedením.

Bez toho, aby ste museli meniť kariéru, praktickým riešením je ActiveDesk. Pomôže vám vybudovať si zvyk striedavého sedenia a státia počas vašej práce. A keď znížite počet hodín, ktoré trávite sedením, znížite aj bolesti vášho chrbta. Významne.

Zvýšite si hladinu energie
a znížite únavu

Dlhodobá práca na počítači môže byť únavná a krátkodobé sedenie umožní vášmu telu, aby sa zregenerovalo od stresu. Avšak po 30 minútach sedenia sa váš krvný prietok spomalí, v dôsledku čoho sa zníži množstvo kyslíka, ktoré sa dostane do vášho krvného obehu a do mozgu. Riešenie je jednoduché. Striedavo seďte a stojte počas vášho celého pracovného dňa.

Zmenou polohy zvýšite energiu, zrýchlite metabolizmus a znížite únavu. Postavte sa. Posaďte sa. Opakujte to. ActiveDesk vám s tým pomôže. Jednoduchým stlačením tlačidla môžete nastaviť polohu stola na vami požadovanú výšku.

Pozrite si ponuku výškovo nastaviteľných stolov


Zobraziť produkty