Nákupný Košík

Obednajšie Novinky Zdravotné výhody používania výškovo nastaviteľného stola
Mnohí z nás považujú sedavé zamestnanie za pomerne jednoduché. Osem či viachodinový pracovný...

Mnohí z nás považujú sedavé zamestnanie za pomerne jednoduché. Osem či viachodinový pracovný čas viac-menej „presedený“ za stolom, obrazne hoci aj s vyloženými nohami. Opak je však pravdou- pokiaľ sedíme viac hodín v takmer nezmenenej polohe, môže to mať na naše zdravie nepriaznivé účinky.

Ergonómia na prvom mieste

Kvalitné a zdravé pracovné prostredie je jedným z predpokladov pre kvalitné pracovné výkony, ale rovnako pre spokojnosť zamestnancov. Obzvlášť pri práci v kancelárii by mal byť na ergonómiu kladený veľký dôraz, čím sa koniec-koncov riadi čoraz viac zamestnávateľov. Niekedy pritom netreba veľké zmeny, stačí vykonať drobné úpravy.

Sedíme stále viac

Ľudské telo je uspôsobené skôr na státie, nie nadarmo sme homo sapiens, teda človek vzpriamený. Avšak napriek tomu trávime väčšinu dňa v sede- či už v práci, cestou do/z práce, alebo doma pred televízorom. Niet divu, že takýto pohodový štýl života sa musí niekde odraziť. Zväčša nie hneď, ale postupom času sa môžu dostaviť zdravotné problémy v podobe únavy, nepríjemnej bolesti chrbtice a zvyšuje sa tiež riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Telo potrebuje zmenu

Nie je presne dokázané, po koľkých hodinách sedenia dochádza ku poškodeniu zdravia, zrejmé však je, že pokiaľ by sme sa zo stoličky neodlepili osem či viac hodín, naše telo by sa nám rozhodne nepoďakovalo, práve naopak- vrátilo by nám to v podobe nepríjemných zdravotných ťažkostí. Najlepším (a nevyhnutným) riešením je preto pravidelné striedanie polohy-  raz za čas si urobiť prestávku, ísť sa prejsť ku kopírke či po kávu.

I zamestnávateľ môže napomôcť k zvyšovaniu zdravia svojich zamestnancov. Jednou z možností je ergonomická variabilita pracoviska vo forme výškovo nastaviteľného nábytku (pracovný stôl, nastaviteľná stolička, strojné zariadenie).

Stôl, ktorý sa prispôsobuje svojmu používateľovi

Pri práci v stoji je z hľadiska zaťaženia chrbtice najdôležitejšia výška pracovného stola. Dnešné stoly sú moderným riešením každej kancelárie, ich použitie a ovládanie je jednoduché a zvládne ho naozaj každý.

ActiveDesk ponúka variabilné využitie presne na mieru, pričom výšku si pohodlne nastavíte i po tisícom použití a zapamätaná výška stola sa nastaví stlačením tlačidla. Jeho pozitívny účinok na zdravie je nasledovný:

- zníženie rizika vzniku rakoviny o 25%

- spálenie až 50 kcal za hodinu viac ako pri sedení

- svalová aktivita je zvýšená o takmer 2,5 krát v porovnaní so sedením

- zníženie bolesti spodnej časti chrbtice

- zvýšenie koncentrácie a kreativity

- zlepšenie produktivity