Nákupný Košík

Obednajšie Novinky Ako si vybrať výškovo nastaviteľný stôl
Kúpa výškovo nastaviteľného stola je vo svojej podstate investícia do vlastného zdravia....

Dovoľte, aby sme vám na úvod pogratulovali. Ak čítate tento článok, pravdepodobne ste aj vy dospeli k rozhodnutiu, že s vlastným zdravím sa neoplatí hrať vabank. Dlhodobé sedenie má v skutočnosti len jedinú výhodu – je to tá najpohodlnejšia cesta k zdravotným problémom. Riešenie je pritom prosté, efektívne striedanie sedu a stoja.

Kúpa výškovo nastaviteľného stola je vo svojej podstate investícia do vlastného zdravia. Aby sa vám však skutočne vyplatila, pripravili sme pre vás zoznam kľúčových parametrov, o ktorých sa oplatí pri jej realizácii uvažovať. Na trhu nájdete bezpochyby množstvo lacných produktov, ktorých výhodné ceny však idú ruka v ruke s nízkou kvalitou a tá sa veľmi rýchlo odzrkadlí na spokojnosti užívateľa.

1. Ovládač s displejom a pamäťou

Nájsť si ergonomickú polohu sedenia a postoja pri práci nie je jednoduché. Správna pozícia kĺbov, sklon chrbtice, uhol pohľadu a vzdialenosť očí, to všetko je dôležité, aby váš organizmus pri práci netrpel. Výškovo nastaviteľný stôl vám umožní doladiť každý centimeter k dokonalej pozícii. Ak by ste ho však mali nastavovať každý deň hneď niekoľkokrát, stálo by vás to nielen množstvo trpezlivosti, ale i drahocenného času. Skúsenosť ukazuje, že väčšinu užívateľov po pár týždňoch jednoducho prestane baviť stáť pri stole, držať tlačidlo a dolaďovať polohy. Stôl tak stráca svoju funkciu. Tento problém odpadá pri modeloch s integrovaným displejom a pamäťou, ktoré po krátkom stlačení tlačidla automaticky nastavia vami zadefinovanú výšku pracovnej plochy.

2. Nosnosť stola

Hoci u bežných kancelárskych stolov sa väčšina užívateľov nad nosnosťou ani nezamýšľa, pri výškovo nastaviteľných nadobúda tento parameter na význame práve kvôli zmenám polohy. Ak sa rozhodnete pre nižšiu nosnosť, stôl môže byť pre vás sklamaním i pri štandardnom zaťažení. Problém obyčajne nastáva pri zmenách polohy, kedy je potrebné, aby sa pracovná plocha dvíhala spolu so všetkými, na nej umiestnenými, predmetmi. U stolov s nižšou nosnosťou býva dvíhanie so záťažou sprevádzané nepríjemným trasením a vyššou hlučnosťou.

3. Počet motorov

Platí rovnaká matematika ako v predchádzajúcom prípade. Čím viac plánujete stôl zaťažiť, tým vyššie nároky budete klásť na výkon motorov. Pri štandardnom kancelárskom zariadení sa odporúča staviť na modely s dvomi motormi. Jednomotorové môžu mať pri zdvihu pracovnej plochy podobné problémy ako modely s nižšou nosnosťou.

4. Veľkosť pracovnej plochy

Veľkosť dosky stola je obyčajne priamo úmerná cene produktu. Pre zachovanie ergonomických štandardov kancelárskej práce sa odporúča minimálna veľkosť pracovnej plochy 160x80cm. Nižšia cena menších stolov ide na úkor ich funkčnosti a pohodlného využitia.

5. Rozmedzie výšky zdvihu

Aby bol stôl komfortne použiteľný na prácu v sede i v stoji, vyžaduje sa rozmedzie výšky pracovnej plochy od 65 do 125cm. Takýto stôl má ambíciu naplniť nároky dospelej populácie a detí s výškou nad 100cm.

6. Dĺžka záruky

Štandardnú, zákonom určenú záruku v trvaní dvoch rokov dostanete, samozrejme, pri každom produkte. Distribútori, ktorí sú si kvalitou svojich produktov istí, poskytujú oveľa dlhšiu záručnú dobu než akú im určuje zákon. Za zváženie preto, bezpochyby, stojí aj tento parameter. Dlhšia záručná doba býva obyčajne aj zárukou vysokej kvality produktu.